Poradniki

5 powodów, dla których warto wybrać implanty zębowe

5 powodów, dla których warto wybrać implanty zębowe

Implanty zębowe są stosowane coraz częściej jako metoda uzupełnienia braków zębowych. Oto 5 powodów, dla których warto je wybrać!

5 powodów, dla których warto wybrać implanty zębowe

Obecnie leczenie implantologiczne dostępne jest dla każdego z nas – implanty stomatologiczne stały się powszechnie używanym rozwiązaniem w stomatologii, z którego można skorzystać z w wielu gabinetach na terenie całej Polski.

Implanty to specjalne wszczepy umieszczane w kości, na których osadza się koronkę zębową. Takie uzupełnienie to obecnie najnowocześniejszy sposób na piękny i zdrowy uśmiech!

Chociaż implanty zębowe nie są tanie, to jednak mają wiele zalet, które powodują, że stanowią bardzo dobrą alternatywę dla innych metod uzupełnień, na przykład dla mostów protetycznych czy też dla standardowych protez ruchomych.

Oto 5 powodów, dla których warto zdecydować się na implanty zębowe!

1. Estetyka

Implant stomatologiczny potrafi doskonale imitować wygląd naturalnego uzębienia – nawet z bliska nie można rozpoznać, że mamy do czynienia właśnie z tego rodzaju uzupełnieniem.

Właśnie dlatego implanty są tak chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na zachowaniu estetyki swojego uśmiechu. Co więcej, dzięki implantom można zmienić go całkowicie, na przykład przez stworzenie symetrycznych, równych łuków zębowych – wszystko zależy od kształtu oraz wielkości koronek porcelanowych umieszczanych na wszczepach.

Implanty zębowe pozwalają także na zachowanie naturalnego wglądu twarzy – brak uzupełnienia w kości może dać efekt opadających policzków oraz postarzyć pacjenta, a także wpłynąć na zdolność wymowy. Z implantami można temu zapobiec!

2. Komfort

Implanty są także bardzo komfortowe w codziennym użytkowaniu – zachowują się tak, jak zwykłe zęby, dlatego po prostu nie są wyczuwalne!

Pacjent może bez problemów jeść swoje ulubione potrawy, ponieważ zachowana zostaje naturalna funkcja żucia. Nie ma także problemów z czyszczeniem implantów, ponieważ są one myte w taki sam sposób, jak reszta zębów w jamie ustnej.

W porównaniu z takimi uzupełnieniami jak ruchome protezy zębowe implanty stomatologiczne stanowią całkowicie nowy poziom wygody dla pacjenta, który nie jest osiągalny z wykorzystaniem tańszych metod!

3. Trwałość

Raz wszczepiony w kość implant może posłużyć pacjentowi na wiele lat. Standardem w branży jest udzielanie 20-25 lat gwarancji na implanty zębowe, ale ich trwałość jest często znacznie dłuższa.

Osadzone na implantach – wszczepach koronki porcelanowe również są bardzo wytrzymałe i pozwalają pacjentowi na korzystanie z życia w pełni. W przypadku wystąpienia uszkodzeń koronki można zawsze dokonać jej wymiany – bez potrzeby wymiany całego implantu zębowego wraz ze wszczepem, co zmniejsza koszty takiej procedury nawet o połowę.

4. Zdrowie

Warto także wskazać, że wszczepienie implantów zębowych również jest zdrowe!

Przede wszystkim implant, który ma za zadanie imitować kość, zapobiega jej zanikowi, co może zdarzyć się wtedy, gdy nie zastosujemy żadnego uzupełnienia lub wybierzemy uzupełnienia takie jak mostki protetyczne lub ruchome protezy.

Implanty stomatologiczne nie wymagają również szlifowania sąsiadujących zębów, jak ma to miejsce w przypadku mostków protetycznych – wtedy można ochronić zdrowe zęby przed niepotrzebną ingerencją.

5. Wszechstronność

Warto wskazać również, że implanty stomatologiczne sprawdzają się zarówno w przypadku uzupełnień pojedynczych braków zębowych, jak również mogą posłużyć przy większych brakach, a nawet przy całkowitym bezzębiu.

W przypadku większych braków wystarczy wszczepienie tylko kilku implantów, aby osadzić na nich indywidualnie przygotowane dla pacjenta uzupełnienie. W ten sposób każdy może cieszyć się promiennym uśmiechem!

Artykuł powstał we współpracy z kliniką stomatologiczną hcentrum.pl z Gdańska.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o