8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Ludzie znamy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie zbyt niezliczonej mierze gazie oraz dieta uboga w rezultaty i warzywa nie wróżą nic pięknego. Składniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Istnieje chociaż niewiele praktycznych, i dodatkowo efektywnych kroków pozwalających usunąć tego ryzyka.

kup traz

 

 

Poniżej prezentujemy 8 owoców, które warto spożywać, by uniknąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w przedmiotu zmniejszenia zbyt wielkiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki wysokiej zawartości potasu. Zakłada się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi uruchomionemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze nagle się obniży. Banany można jeść jak dorosłą przekąskę lub uzupełnić je do jogurtu bądź do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z ziołem miąższem zawierają potas, podobnie jak pomidory i owoce. Mają również witaminę C, jaka służy jak przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden owoc kiwi zaspokaja 9% dziennego zamówienia na potas, 7% na magnez oraz 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia że zadziałać w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Wynik w istot obniżenia ciśnienia można zauważyć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to znacznie zdrowy owoc, jaki ważna jeść na twardo czy pić w strony soku. Samo z doświadczeń dowiodło, że picie filiżanki wyciągu z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie że zadziałać w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu że liczyć element pożywnego śniadania. Miej jednak, by stwierdzić zawartość cukru, jak kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może popsuć dobry wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten tropikalny owoc obniżający ciśnienie jest znakomite wyjście dla pań zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas a wyjątkowy element o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u twarzy z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej liczb brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zamówienia na potas, 3% na magnez oraz 1% na wapń.

Dla kobiet na diecie obniżającej ciśnienie świetną możliwością dla nowej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych rezultatów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem owoce można rozmrozić albo zrobić koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie zrealizowane w Finlandii wskazuje, że spora zawartość likopenu, czyli karotenoidu ustalonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie zaprezentowane w piśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u twarzy z cienkim stopniem likopenu zmniejszało się o 55%.

Arbuz

Arbuz zawiera maksymalną suma wody dzięki czemu dobrze przybywa na świadomości z zwiększonym ciśnieniem farbie czy z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że zarówno zapobiegać wzrostowi ciśnienia u twarzy z regularnym ciśnieniem krwi.

Ponadto efekt ten kryje L-cytrulinę, która wspiera regulację ciśnienia tętniczego zaś je zmniejsza. Obok tego aminokwasy uruchomione w arbuzach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane soki z skutków i warzyw. Czy istnieje uzupełnienie bowiem ważniejszego w działaniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Jak oceniesz wpis

Podobne

Zębacz smugowy – wszystko, co musisz wiedzieć o tej rybie

Zębacz smugowy – wszystko, co musisz wiedzieć o tej rybie

Zębacz smugowy to jedna z najpopularniejszych ryb w Europie. Jest to średniej wielkości ryba słodkowodna, która żyje w rzekach i…

Wzdręga, krasnopiórka – charakterystyka i zachowanie Scardinius erythrophthalmus

Wzdręga, krasnopiórka – charakterystyka i zachowanie Scardinius erythrophthalmus

Scardinius erythrophthalmus, znany również jako Wzdręga Krasnopiórka, jest rybą słodkowodną z rodziny karpiowatych. Jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych ryb…

jak powstaje jezioro przybrzeżne

temat wybrany: jak powstaje jezioro przybrzeżne Jeziora przybrzeżne to wyjątkowe miejsca, które powstają w pobliżu wybrzeży morskich i są zasilane przez wody oceanów. Ich powstawanie

Czytaj więcej »

wędkowanie filmy

temat wybrany: wędkowanie filmy Jakie filmy warto obejrzeć dla pasjonatów wędkowania? Wędkarstwo to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, ale również pasja i styl

Czytaj więcej »

wiosną na rzece

temat wybrany: wiosną na rzece Poradnik wiosennych wędkarzy: Jak skutecznie łowić ryby na rzece? Wiosna to czas, kiedy wędkarze wybierają się na łowiska na całym

Czytaj więcej »

przypony na karpia

temat wybrany: przypony na karpia Jak wybrać najlepsze przypony na karpia? Wędkarstwo jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce. Wielu wędkarzy skupia się na łowieniu

Czytaj więcej »

lin okres ochronny

temat wybrany: lin okres ochronny Lin okres ochronny – poradnik dla wędkarzy Wędkarstwo to nie tylko sposób na spędzenie czasu na łonie natury, ale także

Czytaj więcej »