Poradniki

Co warto wiedzieć na temat wędkarstwa podlodowego?

Co warto wiedzieć na temat wędkarstwa podlodowego?

Dużo osób praktykuje właśnie taki wariant dotyczący połowu ryb. Jakie są najważniejsze informacje w tym temacie? Czym charakteryzują się wędki podlodowe, które są tutaj stosowane? Jakie są najpopularniejsze metody połowów pod lodem? Nie traćmy czasu i przejdźmy od razu do konkretów.

Co warto wiedzieć na temat wędkarstwa podlodowego?

Nie bez powodu mówi się, że wędkarstwo podlodowe jest jedną z najbardziej niebezpiecznych form łowienia ryb. Wszystko ze względu na okoliczności przyrody, w jakich to się odbywa. Należy podkreślić, że wędki podlodowe są w tym aspekcie używane na zamarzniętych akwenach. Bardzo ważne jest to, aby decydować się tylko na sprawdzone i pewne lokalizacje. W innym wypadku amatora łowiectwa może po prostu czekać przymusowa kąpiel. Należy dodać, że na terenie naszego kraju zasady połowu tego typu są regulowane przez Polski Związek Wędkarski.

Jak przygotować się do tego typu łowienia? Wiecie już, że warto poznać przepisy ustanowione przez Polski Związek Wędkarski. Poza tym bardzo ważne jest to, aby kupić dobrej jakości sprzęt. Należy decydować się na produkty od fachowych przedsiębiorstw, które nie od dzisiaj realizują zamówienia na takie przedmioty. Dobrej jakości wędki podlodowe muszą być starannie wykonane przy użyciu dobrego materiału. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że to najkrótsze wędziska stosowane obecnie w wędkarstwie. Ich długość sięga do około 80 cm. Wędki podlodowe są bardzo uniwersalne. Wszystko dlatego, że pozwalają na łowienie ryb spod lodu na różne metody. Pamiętajcie, aby wybierając wędki podlodowe uwzględnić uchwyt wędziska. Najlepiej, aby był on skonstruowany z miękkiego materiału. Wtedy uczucie zimna zostanie zredukowane.

Jakie są popularne metody łowienia? Wędkarze łowią na mormyszkę, wykonują połowy na spławik itp. Często stosują także płytki podlodowe, które imitują małe rybki. W tej metodzie wędkarze używają wędzisk, które mają od 30 cm do 50 cm. Są one stosunkowo sztywne. Żyłka powinna mieć średnicę od 0,1 mm do 0,2 mm. Warto wybrać dobrej jakości błystki podlodowe, które będą przeznaczone do połowu konkretnego gatunku. Jak to wszystko odbywa się w praktyce? Na początek trzeba położyć przynęty na dno. Następnie trzeba je naprzemiennie podrywać do góry i znowu opuszczać. Wszystko po to, aby ryby rzeczywiście nabrały się na błystki podlodowe.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o