Promocja i Reklama

Dlaczego warto kupić używany samochód w salonie?

Dlaczego warto kupić używany samochód w salonie?

Każdemu, kto decyduje się na zakup używanego samochodu, zależy przede wszystkim na bezpiecznej i pewnej transakcji. Z tego względu niezwykle ważne jest nawiązanie współpracy ze sprawdzonym sprzedawcą, którego oferta sprosta konkretnym wymogom pod kątem zawartości i ceny.

Gdzie kupić używany samochód?

 

Używane auta Polacy najczęściej kupują od prywatnych osób i jest to zdecydowanie najpopularniejsza forma transakcji kupna-sprzedaży na rodzimym rynku motoryzacyjnym. Duże zainteresowanie wzbudzają też oferty komisów. Oprócz tego sprzedaż używanych samochodów prowadzona jest przez duże salony takie jak np. Używane Jak Nowe. Taka właśnie opcja ma sporo zalet, pomimo że z reguły za pojazd trzeba zapłacić więcej niż w przypadku kupna od indywidualnego sprzedawcy.

 

Używane auto z salonu – bogata oferta

 

Salony specjalizujące się w sprzedaży używanych samochodów muszą obecnie liczyć się z niemałą konkurencją, dlatego też dokładają wszelakich starań, aby atrakcyjna oferta przyciągała potencjalnych klientów. Dużą zaletą kupowania samochodów w takich miejscach jest to, że są w nich dostępne wyłącznie kilkuletnie pojazdy mające przeważnie nie więcej niż 5-6 lat. Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane nie tylko pod kątem prawnym, ale i technicznym – stąd pewność, że auto od cenionego na rynku dealera nie okaże się przysłowiowym złomem, którego naprawa wiąże się z ogromnymi wydatkami. Solidne salony stawiają na znane i popularne marki oraz modele, co ma ten plus, że z dostępnością części zamiennych nie ma problemów. To oczywiście przekłada się na niższe koszty serwisowe.

 

Używane auto z salonu – gwarancja

 

Na używane auta z salonu dealerzy udzielają gwarancji serwisowej. Nie należy jej mylić z gwarancją producenta, ponieważ są to dwie zupełnie różne umowy. Gwarancją serwisową objęte są określone komponenty pojazdu. Długość jej trwania zależy od paru czynników, w tym od wieku samochodu oraz przebiegu. Warunki gwarancji serwisowej każdy sprzedawca ustala we własnym zakresie, więc trzeba dokładnie zapoznać się z umową.

 

0 0 votes
Jak oceniesz wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments