Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1. – składany smartfon napisany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, jakie można rozłożyć, aby uzyskać większą przestrzeń wyświetlacza, ze względu na ogromną stawkę i dostępność są tylko ciekawostką. Trzeba jednak przyznać, że tak dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to jakieś z bardziej ekscytujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest jednak składanym smartfon w sumie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak myśli Roberto Escobar, udało się to zdobyć dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do kraju spełniony tym wpływaniem, ale załóżmy, że naprawdę jest ono dobre.

Co dobre, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego obowiązkiem nie jest całkowicie wprowadzenie niedrogiego składaka, ale także pokonanie Apple. Plan raczej trudny do stworzenia, ale jednak warto marzyć. Ponadto, ma on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w bardzo zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ zrobiony w technologii AMOLED. Roberto dodaje, że tworzy on ukazywać się wysoką trwałością i gwarantować większą trwałość na załadowania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z części 8, i przetwarzaniem grafiki porusza się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na pokładzie znajduje się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na dane. Możliwe jest jednocześnie skorzystanie z karty pamięci o maksymalnej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, że w urządzeniu zastosowano specjalne zabezpieczenia, jakie zamierzają utrudnić weźmie się do dokładnych danych. Nie istnieje on w 100% bezpieczny, ale podobno ma gwarantować wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, również pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest oferowany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza gra jest niska do 100 tys. egzemplarzy. Ceny podają się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na dane za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest wtedy naprawdę tani, gdy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o