Na zachodzie przynęta ta przeżywa swój renesans. Czy jest skuteczna? Wpływa na to wiele czynników, z technicznego punktu widzenia ogromne znaczenie ma jakość gumowego ogona i praca tej przynęty w wodzie. Dzięki miękkiemu ogonkowi i korpusowi gumo-woblery są wielokrotnie atakowane przez drapieżnika.
Gumo-wobler udoskonalony do granic możliwości. Trójwymiarowe oczy wyglądają bardzo naturaInie. Twardy szkielet pokryty jest odporną i mocną gumą. Nacięcia na ogonie zwiększające jego ruchliwość są dodatkowo wzmocnione siatką. Specjalnie udoskonalona płetwa ogonowa. Wnętrze oklejone folią holograficzną emituje świetlne rozbłyski.
Wobler zaopatrzony jest w system dalekich rzutów w postaci ruchomych grzechoczących kulek, przemieszczających się w korpusie. Wyważenie neutralne (suspending) pozwala przynęcie zawisnąć w wodzie podczas przerw w prowadzeniu, co jest wyjątkowo skuteczne na słabo żerujące drapieżniki. Odpowiednio dobrany poliwęglanowy ster wprawia przynętę w naturalną, przypominającą żywą rybę, akcję. Guma uzbrojona jest w bardzo mocną kotwicę VMC. Przeznaczony na wszystkie duże drapieżniki. Przy długości 15 cm waży aż 47 g, co pozwala rzucić nim naprawdę daleko. Głębokość pracy 1,5-2,2 m.
Doskonałą propozycją dla jesiennych łowców okazów jest zaprojektowany gumo-wobler Kickin Minnow o wadze 86 g. Świetnie spisuje się podczas trollingu, a jego segmentowate ciało w wodzie wygina się niczym żywa rybka. Gumowana powłoka pozwala szczupakowi na wgryzienie się w wabik, co zmniejsza ryzyko wyplucia przynęty i podnosi ilość skutecznie zaciętych brań. Zarówno oko 3D jak i folia holograficzna skutecznie wabią swoimi rozbłyskami. Szczególnie skuteczny na szczupaki.
Pływający gumo-wobler z wbudowaną grzechotką posiada komorę powietrzną i nacięcia na części ogonowej. Płytko nurkując wygina się jak ranna rybka, wydając przy tym prowokujący, rytmiczny dźwięk zachęcający do ataku. Takiemu wabikowi nie odpuści żaden drapieżnik. Dzięki stosunkowo dużej masie pozwala osiągnąć dalekie rzuty. Polecany do połowu wśród zarośniętych grążelami płycizn, okolic trzcin i nad podwodnymi łąkami, okazał się także skuteczną przynętą na sumy.
——————————————