Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego – zobacz, o czym warto pamiętać

Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego – zobacz, o czym warto pamiętać

Nauka języka angielskiego niejedno ma imię. Często przybiera postać nauki w szkole, która dla wielu osób nie zakończyła się sukcesem. Czasem nauka serwowana jest w formie nużącego kursu, który zamiast przybliżać do poznania języka, znacząco od niego oddala. Poznaj angielski ćwiczenia online, które jednak przynoszą oczekiwany rezultat – Metodę Aktywny Angielski – oraz praktyczne ćwiczenia, które pozwolą Ci poznać efektywnie język angielski.

Angielski ćwiczenia online – uczyć się języka efektywnie

 • Poznaj wskazówki, które pozwolą Ci lepiej poznać język angielski
 • Odkryj metodę, która działa – Aktywny Angielski
 • Sprawdź techniki pozwalające skuteczniej obcować z językiem angielskim na co dzień

Co pomoże Ci lepiej poznać język angielski? Angielski ćwiczenia online

Nim poznasz skuteczną metodę nauki, odkryj wskazówki, które ułatwią Ci przyswajanie wiedzy. To dzięki niewielkim zmianom w codziennym obcowaniu z językiem będziesz w stanie osiągnąć więcej! Poznaj triki, które sprawią, że angielski ćwiczenia online staną się bardziej skuteczne.

 1. Mów głośno i wyraźnie – często kursanci w trakcie zajęć językowych nie czują się wystarczająco pewnie, by na głos wypowiadać zdania po angielsku. To jednak mówienie na głos, a nie w głowie, sprawia, że przyzwyczajasz swój aparat mowy do obcych wyrażeń. Takie podejście ma też inne zalety – oprócz ćwiczenia języka czy strun głosowych i przyzwyczajania ich do dźwięków angielskich, pozbywasz się również blokad przed mówieniem. To okaże się też skutecznym sposobem, by samodzielnie weryfikować swoje błędy i na bieżąco je poprawiać.
 2. Uczestnicz w zajęciach aktywnie – niezależnie od metody nauki, jaką wybierzesz, zaangażuj się w 100% w nową aktywność! Poświęcaj całą swoją uwagę na naukę języka angielskiego. Twoje zaangażowanie będzie odzwierciedlało się w Twoich wynikach. Nawet osoby, które uważają się za pozbawione talentu do języków, są w stanie opanować go na wysokim poziomie. Warunkiem jest właśnie aktywne uczestnictwo w zajęciach i poświęcanie 100% uwagi omawianemu materiałowi. Angielski ćwiczenia online przyniosą lepszy efekt, gdy zaangażujesz się maksymalnie w trakcie kursu.
 3. Ucz się ze słuchu, a nie z notatek – tak jak dzieci uczące się języka ojczystego od rodziców, tak i Ty możesz nauczyć się języka obcego z pominięciem notatek. Nawet jeśli jesteś wzrokowcem i wydaje Ci się, że bez notatek nic nie zapamiętasz – postaraj się zdusić potrzebę notowania w zarodku. Gdy przestaniesz skupiać się na notowaniu, uruchomisz pamięć słuchową, której rozwinięcie okaże się dużo bardziej efektywne. Na każdym etapie nauki będziesz pamiętać ze słuchu coraz więcej.

Wybierz metodę, która działa – Aktywny angielski

Męczą Cię ciągłe starania mające za zadanie poznanie języka angielskiego? Szukasz naprawdę skutecznej metody, która przybliży Cię do celu? Oto i ona – Aktywny angielski! Aktywny angielski to metoda oparta na 3 podstawowych założeniach:

 1. 6 najważniejszych czasów – tylko tyle czasów wystarczy Ci, by rozumieć angielską mowę i porozumiewać się po angielsku w poprawny sposób.
 2. 1000 najważniejszych słów – taki zasób słownictwa okaże się wystarczający, by zrozumieć niemal wszystkie teksty pisane i angielską mowę. Tyle też okaże się odpowiednią porcję wystarczającą do komunikowania się po angielsku.
 3. 100% mówienia i słuchania – w czasie kursu skupisz się wyłącznie na rozwijaniu tych kluczowych umiejętności!

Aktywny angielski to kurs pozwalający na całkowite poświęcenie się na rozwijaniu umiejętności werbalnych. W trakcie kolejnych zajęć zapomnisz o nużących podręcznikach, zeszytach ćwiczeń i zakuwaniu materiału na pamięć. Wszystko, czego się nauczysz, będzie dla Ciebie w pełni zrozumiałe i logiczne. Co więcej, materiał omawiany w trakcie kursu Aktywny angielski przyda Ci się w codziennych sytuacjach!

To działa! Porady, jak wprowadzić angielski w życie

Odpowiednia metoda nauki to nie wszystko, co możesz zrobić, by Twoja nauka przebiegała w zadowalającym Cię tempie. Efektywna nauka języka angielskiego oznacza codzienny kontakt z językiem. Jak możesz tego dokonać?

 • Staraj się myśleć po angielsku – w codziennych sytuacjach zastanów się, jak przekazać daną myśl w obcym języku,
 • Zamiast filmów z polskim lektorem, sięgaj po wersje z napisami. A może całkiem zrezygnujesz z napisów i spróbujesz zrozumieć angielską mowę?
 • Zmień język aplikacji w telefonie na angielski – ucz się praktycznego słownictwa podczas codziennych czynności.
 • Słuchaj angielskich piosenek, radia – nawet jeśli nie wszystko rozumiesz, to osłuchasz się z angielską mową.
 • Staraj się rozmawiać jak najwięcej – powtarzaj na głos, rozmawiaj z lustrem lub bliskimi osobami. Wykorzystuj każdy na moment na rozwijanie umiejętności językowych!

0 0 votes
Jak oceniesz wpis

Podobne

Zębacz smugowy – wszystko, co musisz wiedzieć o tej rybie

Zębacz smugowy – wszystko, co musisz wiedzieć o tej rybie

Zębacz smugowy to jedna z najpopularniejszych ryb w Europie. Jest to średniej wielkości ryba słodkowodna, która żyje w rzekach i…

Wzdręga, krasnopiórka – charakterystyka i zachowanie Scardinius erythrophthalmus

Wzdręga, krasnopiórka – charakterystyka i zachowanie Scardinius erythrophthalmus

Scardinius erythrophthalmus, znany również jako Wzdręga Krasnopiórka, jest rybą słodkowodną z rodziny karpiowatych. Jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych ryb…