Poradniki

Jak prawidłowo karmić rybki akwariowe? Podpowiadamy, jak wybrać pokarm i jak go podawać!

Jak prawidłowo karmić rybki akwariowe? Podpowiadamy, jak wybrać pokarm i jak go podawać!

Akwaria pełne kolorowych rybek coraz częściej traktowane są jako element dekoracji mieszkania. Nietrudno się dziwić – urzekające kompozycje wodorostów, kamienie i mieniące się łuski potrafią zachwycić każdego. Zanim jednak zdecydujesz się na własne akwarium, warto uświadomić sobie, że to naprawdę duży obowiązek! Koniecznie sprawdź, jak prawidłowo wybrać i jak podawać pokarm dla rybek. Zwłaszcza że bogata oferta sklepów zoologicznych nie ułatwia podjęcia decyzji.

Rodzaj pokarmu dla rybek ma znaczenie

Zastanawiasz się, jakie znaczenie ma rodzaj pokarmu dla rybek? Ogromne! Chociaż zdecydowana większość mieszkańców akwarium to gatunki wszystkożerne, istotne jest poznanie preferencji żywieniowych hodowanych ryb. Dzięki temu będziesz miał pewność, że dostarczasz swoim pupilom wszystkiego, co najlepsze!

Rodzaj wybranego pokarmu będzie uzależniony od gatunku. Niektóre rybki preferują pokarm roślinny, inne – pochodzenia zwierzęcego. Kolejnym kryterium bez wątpienia jest sposób żerowania. Pokarm dla rybek żyjących bliżej dna będzie miał inną konsystencję, niż ten dedykowany rybkom pływającym wśród roślin albo w toni.

Pokarm dla rybek – poznaj najpopularniejsze rodzaje

Pokarm dla rybek dostępny jest w naprawdę wielu wariantach. Wśród najpopularniejszych znajdziesz granulat, zarówno szybko, jak i wolno tonący (tym samym idealny dla rybek żerujących w toni i blisko dna), tabletki, pozwalające na przyklejenie się do ścianki akwarium, a także – pokarmy dedykowane konkretnym gatunkom – na przykład welonom.

Jak prawidłowo podawać pokarm rybkom?

Niestety – wbrew pozorom nie wystarczy tylko wsypanie pokarmu do akwarium. Karmiąc rybki, należy przestrzegać kilku istotnych zasad. Przede wszystkim – ilość. Ta musi być ściśle określona i odpowiadać na potrzeby mieszkańców akwarium. Najlepiej przygotować trzy niewielkie porcje i podawać je rybkom trzy razy dziennie, o określonych porach. Dzięki temu będziesz miał pewność, że niezjedzone resztki nie będą zalegały na dnie, a rybki nie będą przekarmione. Warto również pamiętać o różnorodności – co kilka dni możesz rybkom podać inny pokarm. Ważne jednak, by ciągle spełniał wymagania hodowanych gatunków. Dzięki temu będziesz miał pewność, że dostarczasz im wszystkiego, co najlepsze. Różnorodny pokarm wysokiej jakości znajdziesz w dobrze zaopatrzonych internetowych sklepach zoologicznych. Dzięki bogatej ofercie, z łatwością przygotujesz własne kompozycje i zapewnisz pupilom zróżnicowaną dietę!

0 0 votes
Jak oceniesz wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments