Feromony cieszą się bardzo dużym i wciąż rosnącym zainteresowaniem, stąd na rynku pojawia się całe mnóstwo różnego rodzaju marek oferujących tego typu produkty. Nie zmienia to jednak faktu, że wokół feromonów narosło naprawdę sporo różnorodnych mitów, stąd warto zrobić krótkie podsumowanie zawierające konkretne informacje o tych właśnie substancjach i ich stosowaniu.
1. Feromony to substancje drogie w produkcji
Decydują się na zakup feromonów, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że proces ich syntezy jest bardzo kosztowny (dlatego feromony za kilka złotych z pewnością możemy uznać za podróbkę), stąd na rynku pojawia się wiele wątpliwej jakości produktów. Pamiętać należy o tym, że ładne i eleganckie opakowanie nie zawsze oznacza, że w środku znajduje się produkt, który zawiera odpowiednią ilość konkretnych substancji. Wniosek z tego jest jeden: feromony kupujemy jedynie ze sprawdzonych źródeł i unikamy niezwykle atrakcyjnych okazji, które w większości przypadków są po prostu tzw. naciąganiem klienta.
2. Feromony stosujemy razem z perfumami
Feromony to praktycznie bezwonne substancje, stąd zaleca się ich stosowanie razem z własnymi perfumami. Jeżeli stosujesz właśnie taką „mieszkankę” efekt, jaki uzyskasz jest podwójny — perfumy działają na świadomy umysł, z kolei feromony wykazują działanie podprogowe. Na rynku dostępne są jednak także feromony perfumowane, w ich przypadku nie stosuje się już żadnych dodatkowych zapachów.
3. Nie wszystkie feromony służą uwodzeniu
Choć przyjęło się, że głównym zadaniem feromonów jest zwiększenie swojej atrakcyjności seksualnej w oczach płci przeciwnej, to jednak nie można zapominać o tym, że to nie jedyne zastosowanie tych substancji. Odpowiednio skomponowanych feromonów można używać także na co dzień oraz w pracy — pomagają one w kształtowaniu naszego pozytywnego wizerunku i ułatwiają nawiązywanie pozytywnych relacji z otoczeniem. Decydując się na zakup feromonów, zapoznaj się, więc dokładnie z tym jakie jest ich przeznaczenie.
4. Feromony najlepiej aplikować na skórę
Dokładne i szczegółowe informacje o tym, jak stosować konkretne feromony powinny być zawsze dołączone do produktu, istnieją jednak pewne uniwersalne zasady, których zawsze warto się trzymać, bez względu na to, czy mamy do czynienia z ich damskimi, czy męskimi odpowiednikami.
Jedną z ważniejszych informacji jest to, że feromony warto aplikować na skórę — jest to bardzo ważne, jeżeli zależy nam na uzyskaniu najlepszych rezultatów. Feromony aplikowane bezpośrednio na skórę ulatniają się bowiem o wiele szybciej od tych, które zaaplikujemy na odzieży — możemy założyć, że na ciele specyfik utrzyma się około 4-6 godzin, w przypadku odzieży może to być nawet kilka dni. Biorąc to pod uwagę, wiele osób wciąż decyduje się na spryskanie feromonem swojej odzieży, ponieważ patrzy wyłącznie na to, jak długo zapach jest wyczuwalny (dotyczy to feromonów perfumowanych). Niestety feromony z odzieży ulatniają się o wiele wolniej, przez co trzeba się liczyć ze słabszym efektem ich działania.
W przygotowaniu artykułu pomogła witryna lareina24.pl.
——————————————