News Sprzęt

NOWOCZESNE PUDEŁKO NA MUCHY – FLY POD

Fly Pod i Fly Box to nowoczesny, ergonomiczny system przenoszenia i magazynowania sztucznych much.

Pudełko na sztuczne muchy to skarb muszkarza. Trzymane w muchowej kurtce, jest często otwierane w czasie łowienia. Aby było poręczne, musi być odpowiedniej wielkości. Powinna ona gwarantować zarówno czytelne ułożenie przechowywanych w nim much, jak i łatwość dostępu do nich. Ze względu na to, że łowienie na muchę to elitarny rodzaj wędkarstwa, podstawowy sprzęt, akcesoria, a nawet ubiór muszkarza powinny być eleganckie. Od wieków muszkarze wyróżniają się tym wśród wędkarzy.
Pudełko na muchy nie odbiega od estetycznych wymagań muszkarstwa. Do niedawna najczęściej wykonane było z drewna, sztucznego tworzywa lub aluminium. lch producenci często kładą nacisk przede wszystkim na estetyczny wygląd, mniej na funkcjonalność. W ostatnich latach dla wszystkich wędkarzy, również dla muszkarzy, produkowany jest sprzęt, w którym na równi ważne są obie cechy jakość oraz funkcjonalność, tak bardzo istotna w czasie łowienia ryb. Dotyczy to także pudełka na sztuczne muchy.
Nowe pudełko nazwane zostało Fly Podem, w nawiązaniu do funkcjonalnych i bardzo przydatnych, a przez to modnych i popularnych urządzeń elektronicznych. Jest grube na 2 cm, długie na 17 cm i 8 cm szerokie. Kolejne atuty Fly Poda to możliwość obejrzenia much bez otwierania wieczka. Pokrywka pudełka wykonana jest bowiem z przeźroczystego tworzywa. Bardzo funkcjonalnym elementem konstrukcji wnętrza pudełka są wymienne tacki. lch moduły umożliwiają różne sposoby ułożenia sztucznych muszek w zależności od ich wielkości. Zaletą jest również sposób zamknięcia pudełka na osiem elektromagnesów. Dzięki temu Fly Poda można zamykać i otwierać szybko. Jednocześnie zamknięcie jest bardzo szczelne i nieprzepuszczające wody.
Projektanci ergonomicznego i estetyczego Fly Poda poszli jeszcze krok dalej w ułatwieniu utrzymania muszkarskiego porządku oferując Fly Pod Box, czyli pudełko do magazynowania Fly Podów i tacek. Ma ono wymiar 20 x 20 x 11 cm, mieści 10 tacek oraz umieszczone po bokach dwa Fly Pody.
Zamknięcie boczne pudełka jest również na magnes, zaś konstrukcja całości zapewnia muszkom wentylację, konieczną do ich wyschnięcia. Fly Pod Box może pomieścić co najmniej 1200 much. Do tych wszystkich zalet trzeba dodać, że jest praktyczny w transporcie i elegancki w wykonaniu.

 

1. Cienkie pudełko, z możliwością wymiany wnętrza, o przeźroczystej przykrywce, zapewnia komfort łowienia.
2. Wymienne tacki wnętrza Fly Poda.
3. Wnętrze Fly Boxa z tacką z muchami.
4. Duże pudełko plastikowe na muchy.
5. Fly Pod z muszkami na tackach.
6. Typowe aluminiowe małe pudełko muchowe z otwieranymi przegródkami.
7. Klasyczne drewniane pudełka muchowe.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments