Pasja wędkarska

Pasja wędkarska

Pordniki Reklama

Wędkarstwo jest czynnością towarzyszącą człowiekowi od setek lat. Sport ten odpręża oraz uspokaja organizm, gdyż nie ma nic lepszego, niż spędzenie wolnego czasu nad wodą z wędką w dłoni. Miłośnicy oraz fanatycy tej aktywności potrafią spędzić kilkanaście godzin nad rozlewiskiem w bezruchu wyczekując na pierwsze branie.

Pasja wędkarska

Często zdarza się, że kilkudniowe spędzanie czasu nad jeziorem skończyć się może zerowym dobytkiem, dlatego też potrzebny jest niesamowity spokój oraz cierpliwość. Dobra wyprawa na ryby nie odbędzie się jednak bez odpowiedniego sprzętu, więc, aby podjąć się wyzwania należy rozparzyć, co należy zapakować do plecaka na dłuższą wyprawę.

Ważne jest, by wiedzieć na co łowić. Przynętą, na którą skusi się zdecydowana większość ryb są dżdżownice kalifornijskie. Stanowią one przysmak wielu gatunków, a zarazem można je zakupić praktycznie wszędzie. Podstawowy i najskuteczniejszy sposób na zwabienie do siebie wszelkiego rodzaju ryb, sprawdzi się niezależnie od pogody oraz pory roku. Oczywiście niektóre okazy mogą preferować inny rodzaj pokarmu. Część przynęt wędkarskich dobrana jest według upodobań ryby. Dlatego też, powinno się dobrze przygotować i dowiedzieć co wbić na haczyk przed zarzuceniem, by wyciągnąć z wody to, na co polujemy.

Kolejnym ważnym aspektem jest dobór odpowiedniej żyłki wędkarskiej, ponieważ nie może być ona zbyt cienka w przypadku, gdy wybieramy się na większe połowy. Większe sztuki mogą zerwać dzięki swojej sile, gdyż w wodzie mają one więcej możliwości, aby stawiać się wędkarzowi. Zawsze lepiej mieć założoną żyłkę przeznaczoną na połów większych okazów ze względu na to, że nigdy nie wiadomo co nas może czekać. Tego dnia może akurat trafić się rekordowa ryba.

Niezbędnym przedmiotem do wędki jest kołowrotek wędkarski. Pełni on funkcję magazynku żyłki, a dzięki jej dużemu zapasowi, owiniętemu na szpulce obrotowej, umożliwia zarzut na dalekie odległości. Musi być on dobrany odpowiednio do możliwej masy ryby, aby hamulec nie popuszczał, a dobrze trzymał zdobycz, by bez większych utrudnień wyciągnąć zdobycz na brzeg.

Wędkarstwo na pierwszy rzut oka nie wygląda na trudne zajęcie, lecz w rzeczywistości trzeba dobrze przygotować siebie oraz swój sprzęt na każdą okoliczność. Należy zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek przed wyjściem nad jezioro, rzekę lub morze.

0 0 votes
Jak oceniesz wpis
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments