Prasówki

Po co stomatolog zatruwa zęba?

W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była zazwyczaj wykonywana przy leczeniu kanałowym. Dzisiaj zatruwanie zęba nie jest wymagane do przeprowadzenia leczenia.

W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest wymagane do wykonania endodoncji. W momencie kiedy zakażony nerw jest źródłem bólu, dentysta otwiera komorę zębową oraz dokonuje jego dewitalizacji, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory sprawia ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb trzeba zatruć, ażeby pacjent nie czuł bólu podczas oczyszczania kanału. W sytuacji, kiedy nerw zęba jest już całkowicie martwy, zatrucie natomiast nie jest konieczne.

Dewitalizacja jest procedurą, którą przeprowadza się przy oczyszczaniu kanału, w momencie kiedy pacjent wciąż czuje ból. Jeśli znieczulenie nie daje odpowiednich rezultatów do zęba wprowadzana jest trutka. Zatrucie można również przeprowadzić, kiedy pacjent obawia się z jakichś względów normalnego znieczulenia. Częstokroć wybierany jest tą metodę zniwelowania bólu u małych dzieci, których zęby potrzebują leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba używany jest paraformaldehyd. Jest to toksyczna substancja i jest ona przyjazna dla organizmu ludzkiego. W sytuacji poprawnie przeprowadzonego zabiegu ten związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na inne części naszego ciała. Natomiast w badaniach ,które zostały przeprowadzone na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych oraz mózgu. Zwłaszcza niebezpieczna jest sytuacja, w momencie kiedy trutka ta wydostanie się z wnętrza zęba oraz dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Jak oceniesz wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments