Wędki spinningowe

Poluj na ryby drapieżne razem z nami

Poradniki Pordniki Reklama zakupy

Spinning jest bardzo popularny wśród wędkarzy, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego sprzętu, który znajdziesz na naszej stronie.

Wędkarstwo jest popularnym sposobem spędzania wolnego czasu ale i również sportem. Co rusz organizowane są zawody łowieckie, gdzie liczy się zarówno technika jak i profesjonalny sprzęt. Jednym z rodzajów wędkarstwa jest spinning. Zarówno jest to jedna z rywalizacji sportowych jak i amatorski połów ryb drapieżnych.

Wędkarstwo spinningowe stosowane jest w przypadku połowu drapieżnych ryb takich jak szczupak, sandacz czy sum ale i innych. Do tego rodzaju połowu wykorzystuje się specjalne techniki wabikowe oraz specjalny sprzęt – wędka, kołowrotek oraz przynęta, która musi być zarzucana i ściągana. Wabiące ruchy mają na celu wzbudzić w rybie zainteresowanie poprzez imitowanie ruchu mniejszych ryb, na które polują większe drapieżniki.

Sprzęt spinningowy

Wędki spinningowe różnią się nieco od tych tradycyjnych. Składają się one z wędziska, które jest stosunkowo krótkie oraz do którego przymocowany jest kołowrotek. Ważny jest dobór żyłki, która jest różna w zależności od gatunku ryby oraz rodzajów przynęt. Wielu wędkarzy wybiera tak zwane plecionki, które są bardziej rozciągliwe i sztywne, dzięki temu wędkarz zdobywa więcej informacji na temat przynęty i złowionej ryby. Plecionka jest również słabiej widoczna dla ryb tak więc ich złowienie wydaje się łatwiejsze.

Przynęty to również specjalne wabiki w postaci sztucznych kolorowych gum wręcz jaskrawych, ripperów oraz błystek. Korzystanie z naturalnych wabików jest na niektórych łowiskach zakazane ponieważ płazy takie jak żaby są pod ochroną i wszelka ingerencja w zmniejszenie populacji tego gatunku jest zakazana.

Wśród wędkarzy zajmujących się spinningiem istnieje również wiele pomocniczych gadżetów i akcesoriów ułatwiających połów. Warto pamiętać również o odpowiednim ubiorze – koniecznym zestawem są odpowiednie gumowe obuwie, dzięki którym wędkarze mogą poruszać się po trudnym łowisku. Bardzo często zakładane są tak zwane spodniobuty, dzięki którym wędkarz jest w stanie wejść na odpowiednią głębokość. Standardowym strojem jest kamizelka wędkarska odpowiednio wyposażona oraz okulary polaroidy, które są bardzo przydatne podczas spinningu. Umożliwiają one dokładną obserwację łowiska w słoneczne dni.

Odpowiedni dobór wyposażenia wędkarskiego przeznaczanego do spinningu jest podstawą nie tylko udanego połowu drapieżnych ryb ale również komfortu. Wędki spinningowe to zróżnicowana gama wędek o różnych długościach, oraz ciężarowi wyrzutu. W wyposażeniu znajdują się zarówno sprzęty przeznaczone dla amatorów jak i profesjonalistów i zawodowców.

Spinning to bardzo popularna dyscyplina wędkarska w Polsce, dlatego wędkarze mają do wyboru ogromny wybór w naszym sklepie wędkarskim. Zapraszamy każdego fana wędkarstwa do zapoznania się z naszym sprzętem pod adresem https://wedkarz.pro/wedki/spinningowe. Posiadamy sprzęt największych i najlepszych firm takich jak Okuma, Dragon, Jaxon, Mitchell, Berkley, Mikado i wiele innych. Bogata i zróżnicowana oferta z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających wędkarzy. Oprócz standardowych uniwersalnych wędek spinnigowych posiadamy w swojej ofercie stricte sumowe, które przeznaczone są do połowu jednego z największych drapieżnych ryb w polskich wodach.

Dobór wędki jest ogromnie ważny – w końcu sprzęt ma służyć na dłuższy okres czasu, dlatego warto zwrócić uwagę na konstrukcję, materiał oraz komfort użytkowania, a nie wyłącznie na cenę. W swoim asortymencie posiadamy również sprzęt dla laików, którzy chcą rozpocząć swoja przygodę z polowaniem na ryby drapieżne. Z naszym sprzętem nawet amatorzy mają szansę na bicie rekordów.

0 0 votes
Jak oceniesz wpis
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments