Przynęty spinningowe – rodzaje

Przynęty spinningowe – rodzaje

Czasy, kiedy wędkarze mieli do wyboru tylko wahadłówki zrobione z łyżeczek lub innych podręcznych przedmiotów, bezpowrotnie minęły. Obecnie pasjonaci wędki mogą zaopatrzyć się w świetnej jakości przynęty spinningowe różnego rodzaju. Błystki, miękki narybek, twistery, woblery, imitacje larw, jerki… to tylko niektóre z cenionych, popularnych zanęt. Które sprawdzą się u Ciebie? Dowiesz się z naszego wpisu!

Przynęty spinningowe na okonia

Okoń, powszechnie zwany garbusem lub pasiakiem, jest niezwykle podatny na przynęty spinnigowe. Wśród nich prym wiodą kolorowe gumy imitujące narybek, larwy i robaki o różnych rozmiarach na przykład 2,5cm, jak i 12,7cm.

Świetnie sprawdzają się również tradycyjne błystki i wahadłówki, które kusząco wirują w wodnej toni. Ich ruch tworzy dużą falę hydroakustyczną, dodatkowo prowokującą drapieżne ryby do ataku. Warto też zainwestować w kilka mikro jigów nasączonych wabiącym preparatem atraktorem – garbusy oszaleją na punkcie jego nęcącego zapachu!

Przynęty spinningowe na szczupaka

Drapieżne, waleczne i niezwykle pożądane przez wędkarzy… szczupaki to łakomy kąsek, prawda? Kluczowe pytanie brzmi więc, jakie rodzaje przynęt najlepiej sprawdzą się w trakcie połowu tej ryby? I w tym przypadku polecamy błystki i wahadłówki. Warto do nich skompletować cykady imitujące owady oraz specjalne gumy na szczupaka o żywej kolorystyce.

Godne uwagi są zwłaszcza gumy na szczupaka odzwierciedlające małe ukleje, które kusząco zamiatają ogonem, odbijają promienie słoneczne, przy czym wyróżnia je naturalny ruch w wodzie. Zwłaszcza przynęty spinningowe gumowe tworzone ręcznie przez rękodzielników wyglądają jak prawdziwy narybek.

Przynęty spinningowe na suma

Sum, czyli największy drapieżnik polskich wód, również jest podatny na połów spinningowy. Popularny wąsacz lubi zanęty o mocnej akcji, dlatego w jego przypadku idealnie sprawdzą się woblery oraz gumy. Jeśli szukasz niezawodnych woblerów, postaw na modele od renomowanych producentów, takich jak DAM, Rapala oraz Savage Gear. Ich zanęty powstają z wysokogatunkowych materiałów, ponadto doskonale odzwierciedlają prawdziwy narybek.

Warto wyposażyć swoje pudełko między innymi w woblery imitujące szczupaka 12-17cm, ale dużą skutecznością wykazują się także mniejsze zanęty na przykład tak zwane bączki 5-6cm. Najlepiej, by przynęty spinningowe były wyposażone w głośną grzechotkę, która dodatkowo będzie nęciła duże sumy do ataku.

Przynęty spinningowe na klenia

Chcesz złowić dorodnego klenia? Te na pozór ostrożne ryby oszaleją na punkcie:
• cykad,
• obrotówek,
• wahadłówek,
• gumowych przynęt spinningowych,
• woblerów na przykład smużaków,
• wirujących ogonków,
• mikro jigów.

Dużą popularnością cieszą się rodzaje przynęt spinningowych na ryby imitujące owady i larwy, zwłaszcza wspomniane smużaki. W najdrobniejszych detalach odzwierciedlają prawdziwe robaki, w efekcie czego klenie szybko atakują zanęty przypominające pokarm ryb.

Przynęty spinningowe zestaw

A może szukasz zestawu spinningowego, który urozmaici Twoje wypady na łowisko? Warto samodzielnie skompletować taki ekwipunek. Zainwestuj w dobre pudełko wędkarskie, w którym umieścisz wysokojakościowe błystki, wahadłówki, cykady, fly jerki, woblery i specjalne gumy. Właśnie takie akcesoria znajdziesz w naszym sklepie internetowym nizel.pl!

Duże przynęty spinningowe

Na dorodne okazy drapieżników przygotuj duże przynęty spinningowe na przykład woblery oraz gumy. To niezbędniki podczas połowu sumów, szczupaków i sandaczy, dlatego warto zainwestować w wysokogatunkowe zanęty. Na rynku prym wiodą własnoręcznie wyrabiane przynęty prosto od polskich rękodzielników. To produkty premium, oryginalne i niepowtarzalne, dopracowane w najdrobniejszych detalach.

Mikro przynęty spinningowe

Szukasz drobnych przynęt na małe drapieżniki? Niezawodne będą mikro jigi imitujące małe robaki, larwy, a nawet muszki. Mikro jigi występują w bogatej kolorystyce, do wyboru masz zatem warianty zielone, żółte, czerwone, pomarańczowe czy beżowe. Zwróć uwagę zwłaszcza na mikro jigi mopiki, które imitują larwę chruścika domkowego poruszającą się blisko dna lub w toni. Klenie, jazie i okonie za nimi szaleją!

Jeśli zatem szukasz skutecznych przynęt spinngowych, wyposaż swój ekwipunek w niezawodne wahadłówki, obrotówki, gumy, woblery, cykady, wirujące ogonki i mikro jigi. Dostępne w przeróżnej kolorystyce, gramaturze i wymiarach, z pewnością zaspokoją Twoje łowieckie potrzeby!

0 0 votes
Jak oceniesz wpis

Podobne

Zębacz smugowy – wszystko, co musisz wiedzieć o tej rybie

Zębacz smugowy – wszystko, co musisz wiedzieć o tej rybie

Zębacz smugowy to jedna z najpopularniejszych ryb w Europie. Jest to średniej wielkości ryba słodkowodna, która żyje w rzekach i…

Wzdręga, krasnopiórka – charakterystyka i zachowanie Scardinius erythrophthalmus

Wzdręga, krasnopiórka – charakterystyka i zachowanie Scardinius erythrophthalmus

Scardinius erythrophthalmus, znany również jako Wzdręga Krasnopiórka, jest rybą słodkowodną z rodziny karpiowatych. Jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych ryb…

jak powstaje jezioro przybrzeżne

temat wybrany: jak powstaje jezioro przybrzeżne Jeziora przybrzeżne to wyjątkowe miejsca, które powstają w pobliżu wybrzeży morskich i są zasilane przez wody oceanów. Ich powstawanie

Czytaj więcej »

wędkowanie filmy

temat wybrany: wędkowanie filmy Jakie filmy warto obejrzeć dla pasjonatów wędkowania? Wędkarstwo to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, ale również pasja i styl

Czytaj więcej »

wiosną na rzece

temat wybrany: wiosną na rzece Poradnik wiosennych wędkarzy: Jak skutecznie łowić ryby na rzece? Wiosna to czas, kiedy wędkarze wybierają się na łowiska na całym

Czytaj więcej »

przypony na karpia

temat wybrany: przypony na karpia Jak wybrać najlepsze przypony na karpia? Wędkarstwo jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce. Wielu wędkarzy skupia się na łowieniu

Czytaj więcej »

lin okres ochronny

temat wybrany: lin okres ochronny Lin okres ochronny – poradnik dla wędkarzy Wędkarstwo to nie tylko sposób na spędzenie czasu na łonie natury, ale także

Czytaj więcej »