Zachodniopomorskie

Sklep dla ciężarnych Nowe Warpno

Dolegliwości w ciąży, z którymi boryka się przyszła mama

Kobieta w ciągu ciąży dokonuje się do ostatniej funkcji pod jakimś względem. Jednak zmiany, jakie robią się w gronie ciężarnej, negatywnie przychodzą na komfort i samopoczucie. To m.in. nudności, kłopoty z opinią, obrzęki nóg, czy podrażniona skóra. Jak sobie z obecnym mówić? W poniższym artykule przedstawimy najczęstsze dolegliwości ciążowe, a także podpowiemy, jak skutecznie z nimi walczyć.

Sklep dla ciężarnych Nowogard

Nudności

Mdłości i nudności w ciąży to idealne symptomy, które sygnalizują, że staniesz mamą. Zazwyczaj pojawiają się około 6 tygodnia i ustępują dopiero po pierwszym trymestrze. Są kluczem zmian hormonalnych, a nie ma jasnej zasady, by ważna było skutecznie je usunąć. Zadbaj o odpowiednią dietę, gdy zależysz zmniejszyć ich dokuczliwość. Warto też postawić na weekend i regenerację, a też unikać gwałtownych trendów i intensywnych zapachów.

pampersy allegro
pampersy allegro

Sklep dla ciężarnych Nowogard

Rozstępy i świąd skóry

Swędzenie skóry to trudna dolegliwość. Szczególnie świąd brzucha świadczy o sobie znać w tym okresie ciąży. Dzieje się właśnie ze powodu na zmiany hormonalne oraz powiększanie się skóry. Naskórek gotowy jest do podrażnień i traci elastyczność. Swędzenie że stanowić ponad objawem kolejnej dolegliwości – rozstępów. Pojawiają się zawsze na brzuchu, udach, nogach, piersiach i rękach. Powstają w kolejce zapalnej – czerwone większe lub mniejsze linie, a też w kolejce zanikowej w skórze blizn o dużo jaśniejszym odcieniu. Blade zmiany na skórze są wiotkie i pomarszczone. Rozstępom towarzyszy oprócz świądu również pieczenie. Jak sobie z obecnym mówić? Przede wszystkim ważna pielęgnacja pomoże zniwelować to odczucie i odżywić naskórek.

zobacz również opieka nad noworodkiem

Sklep dla ciężarnych Nowogard

Skutecznym sposobem, aby zapobiegać powstawaniu nowych zmian, jest Mustela olejek na rozstępy w ciąży. Miękka, nawilżona skóra to najświetniejsze, co potrafisz sobie zafundować podczas obciążających Twój organizm miesięcy ciąży.
Ciężkie i szerokie nogi

Wiele kobiet w ciąży boryka się z obrzękiem, uczuciem ciężkości i zmęczeniem nóg. Dzieje się tak, gdy długi czas trwamy bądź występujemy w pewnej pozycji. Winą istnieje i zatrzymana woda w układzie. Rozwiązaniem może stanowić spacer, który usprawni przepływ krwi też duża miara wypitych w toku dnia płynów. Zaopatrz się w wygodne obuwie. Poczujesz ulgę podczas wszelkich obrzęków.
Problemy z sławą i koncentracją

Sklep dla ciężarnych Nowogard

W ciąży kobiety narzekają na pojawienie się kłopotów z kolekcją, myśleniem i pamięcią. Ciężarne są również rozkojarzone, co bywa dla nich stresującą sytuacją. Naukowcy wyjaśniają, iż stanowi wtedy przyczyną pregnezji, czyli amnezji ciążowej. Naturalną pracą jest zapominanie o nowych funkcjach i myślach. Etap ten lubi chronić się w ciąży i kilkanaście dni po porodzie. Przede wszystkim nie umieszczaj na siebie za wielkiej liczb obowiązków, i najistotniejsze informacje notuj, by dać sobie odpoczynek i nie martwić się na zapas.
Inne ciążowe dolegliwości

Wszystka z nas istnieje kolejna, w układzie z czym z chorobami radzi sobie na swój droga. Dolegliwości ciążowe u każdej ślubne będą następowały zupełnie inaczej, ale do normalnych przypadłości można zaliczyć również: zgagę, zaparcia, zmęczenie i senność, bóle i zawroty głowy, bóle pleców, niestrawność, skurcze łydek, czy zawroty głowy. Gdy określisz ich częstą obecność o różnej sile nasilenia, niezwłocznie powiadom o tym naszego lekarza.

Sklep dla ciężarnych Nowogard

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o