zdrowie i uroda

Stomatologia estetyczna – zachwycaj swoim uśmiechem!

Stomatologia estetyczna – zachwycaj swoim uśmiechem!

Dzięki stomatologii estetycznej każdy uśmiech może być piękny – wystarczy tylko kilka zabiegów, aby zauważyć diametralną różnicę!

Stomatologia estetyczna – zachwycaj swoim uśmiechem!

Dobry stomatolog może zadbać nie tylko o zdrowie zębów, ale również o ich atrakcyjny wygląd. Nowoczesnym metodom stosowanym w stomatologii estetycznej można uzyskać zachwycające rezultaty już podczas jednej wizyty w gabinecie.

Czym jest stomatologia estetyczna? Kiedy warto z niej skorzystać? Jakie są najpopularniejsze zabiegi stomatologii estetycznej? W końcu, ile trzeba za nie zapłacić?

Stomatologia estetyczna – co to jest?

Pod pojęciem takim jak stomatologia estetyczna znajduje się szeroka gama procedur skupionych na estetyce uśmiechu. Prowadzący zabiegi stomatolog dąży wówczas do tego, aby zęby pacjenta nie tylko były zdrowe, ale również miały atrakcyjny wygląd – były równe, symetryczne, białe.

Dostępne obecnie zabiegi stomatologii estetycznej w dużej mierze bazują na różnych uzupełnieniach oraz preparatach pozwalających na uzyskanie odpowiedniej estetyki zębów.

Zabiegi te są bezbolesne, dlatego też nie wiążą się dla pacjenta z dużym dyskomfortem. W razie potrzeby stosuje się standardowe znieczulenia stomatologiczne.

Kiedy warto skorzystać z zabiegów stomatologii estetycznej?

Zabiegi stomatologii estetycznej mają różnorodne zastosowanie, dlatego też korzysta z nich wiele osób, które nie są do końca zadowolone ze swojego uśmiechu.

Przede wszystkim są one chętnie wybierane przez tych pacjentów, których zęby mają przebarwienia i nieestetyczny, żółtawy odcień – przez wybieranie można nadać im śnieżnobiały kolor.

Stomatolog może również zmienić wielkość oraz kształt zębów, na przykład wtedy, gdy są one za małe, niesymetryczne, przekrzywione, pomiędzy nimi widoczne są duże przerwy jak diastema – w tym celu stosuje się różnego rodzaju kompozyty i tworzone na zamówienie komponenty z porcelany jak licówki czy koronki.

Stomatologia estetyczna pomoże wszystkim pacjentom, których natura nie obdarzyła pięknym uśmiechem, a także tym, których nieestetyczny uśmiech jest wynikiem zaniedbań czy też urazów, na przykład wypadków komunikacyjnych.

Zatem to szeroka gama procedur dla każdego, komu zależy na jeszcze ładniejszym wyglądzie swojego uśmiechu, a przy tym na pozbyciu się swoich kompleksów i poprawie pewności siebie.

Najczęściej prowadzone zabiegi stomatologii estetycznej

  • wybielanie zębów – metodą nakładkową lub specjalną lampą typu Beyond
  • bonding – odbudowa zębów kompozytem
  • licówki – cienkie płatki porcelany eliminujące niedoskonałości zębów
  • koronki – porcelanowe komponenty nakładane na uprzednio przygotowany korzeń zębowy

Jako wsparcie stosuje się również pełną higienizację zębów – skaling, piaskowanie oraz fluoryzację, które pozbawiają powierzchnię zębów kamienia i innych osadów.

Zdarzają się również przypadki, gdy stomatolog zaleca skorzystanie z usług ortodonty, który będzie mógł zadbać o odpowiedni wygląd oraz zdrowie zębów przez zmianę ich położenia w łukach zębowych.

Jako że każdy przypadek jest indywidualny, stomatolog prowadzący zabiegi przygotowuje indywidualny plan, który uwzględnia stan uzębienia pacjenta oraz jego specjalne oczekiwania.

Ile kosztują zabiegi stomatologii estetycznej?

Koszty związane z prowadzeniem zabiegów stomatologii estetycznej są zróżnicowane i zależne od szeregu czynników, w tym od:

  • zakresu prowadzonych prac – liczby zębów, które należy poddać zabiegom
  • wybranych zabiegów – zastosowanych podczas nich materiałów, stopnia ich skomplikowania

Najmniej zapłacimy za odbudowy z wykorzystaniem kompozytu. To materiał niedrogi, ale też nie tak trwały jak porcelana, która jest już znacznie droższa. Odbudowy kompozytowe to koszt od 100 do 500 złotych za ząb, podczas gdy za te porcelanowe zapłacimy już nawet od 1000 do ponad 2000 złotych za ząb.

Wybielanie zębów w zależności od wybranej metody to od około 500-600 złotych za wybielanie nakładkowe do około 800-1200 złotych za wybielanie lampą.

Cenniki usług w ramach stomatologii estetycznej często można znaleźć na stronach internetowych gabinetów.

Artykuł powstał we współpracy z firmą arteclinic.pl z Gliwic.

0 0 votes
Jak oceniesz wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments