Poradniki Promocja i Reklama

Trendy w dekoracji akwarium? Poznaj nasze inspiracje!

Trendy w dekoracji akwarium? Poznaj nasze inspiracje!

Rozwój współczesnej akwarystyki sprawił, że dotychczasowe szklane kule, pojawiające się w polskich domach, coraz częściej zastępują starannie zaaranżowane, nowoczesne akwaria. Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, czy hobbystą, znajomość bieżących trendów sprawi, że dekoracja akwarium w twoim domu będzie naprawdę wyjątkowa! Co warto wybrać, jak łączyć akcesoria i gdzie kupić te najbardziej efektowne? Podpowiadamy!

Dekoracja akwarium ma znaczenie. Jakie? Koniecznie sprawdź!

Decydując się na hodowlę rybek, musisz nie tylko wybrać odpowiednie gatunki, ale także – przygotować im optymalne warunki. Poza tymi niezbędnymi do życia (tu niezbędne będą specjalistyczne akcesoria), konieczne będą również dekoracje. W akwarium mają za zadanie stworzyć przestrzeń, maksymalnie zbliżoną do tej naturalnej. Jakie ozdoby wybierać, gdzie je kupować i jak zaaranżować podwodny świat? W końcu precyzyjnie urządzony będzie ciekawą ozdobą twojego domu!

Jak wybrać ozdoby? Czy naturalne są najlepsze?

Decydując się na dekoracje do akwarium, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale także – materiały z jakich zostały wykonane. Wydaje ci się, że te naturalne będą najlepsze? Niestety – nie zawsze. Te wątpliwej jakości (w tym również źle zabezpieczone) mogą gnić, a to przełoży się na stan wody. W najgorszym przypadku naturalne dekoracje mogą zaszkodzić rybkom.

Warto zatem postawić na sztuczne ozdoby. Estetyczne, charakteryzujące się nowoczesnym designem, a często – do złudzenia przypominające te naturalne, znajdziesz w asortymencie internetowego sklepu zoologicznego Cziko. Dekoracje do akwarium, na które możesz się zdecydować, zostały utrzymane w podobnej stylistyce, dzięki czemu zbudujesz wyjątkowy, podwodny świat!

Trendy w dekoracji akwarium – sprawdź, jak możesz to zrobić!

Nie wiesz, jakie dekoracje pasują do twojego akwarium? Zaufaj naszym inspiracjom! Okazuje się, że nie tylko masz mnóstwo możliwości, ale przede wszystkim – każdą z nich możesz jeszcze bardziej dopasować do swoich potrzeb! Czym szczególnie warto się zainteresować?

1. Roślinne akwarium – idealne do wnętrz greenery i botanical

Twoje wnętrza dosłownie – kipią zielenią? Zatem – nie może ich zabraknąć pod wodą! Roślinne akwarium, to doskonała propozycja dla miłośników wnętrz w stylu greenery i botanical. Pełne zieleni, nie tylko pozwalają rybkom czuć się swobodnie, ale także – zapewniają im doskonałe warunki. Dlaczego? Żywe rośliny mają pozytywny wpływ na stan wody.

Pamiętaj, że dla jeszcze lepszego efektu, żywy ogród na dnie akwarium możesz uzupełnić sztucznymi roślinami i kamieniami. Na jaką kolorystykę postawić? Z żywą, energetyzującą zielenią najlepiej będzie współgrał nasycony brąz.

2. Naturalne akwarium – propozycja dla miłośników natury

Naturalna aranżacja to propozycja dla prawdziwych miłośników podwodnego świata. Dekoracja akwarium inspirowana naturą nie należy jednak do najłatwiejszych zadań. Konieczne będzie staranne szukanie i łączenie elementów w taki sposób, by te tworzyły maksymalnie naturalne pejzaże. Skorzystaj z oferty Cziko i przekonaj się, że wybór odpowiednich elementów nie musi być trudny – w jednym miejscu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

3. Rafa koralowa w twoim domu? To możliwe!

Morskie akwarium cieszy się coraz większym zainteresowaniem – zarówno amatorów, jak i hobbystów. Nie można się dziwić – mocne kolory, precyzyjnie dopasowane elementy i bogactwo hodowanych gatunków, to propozycja dla najbardziej wymagających. Chociaż kolejne etapy tworzenia takiego świata będą wymagały od ciebie zaangażowania, szybko przekonasz się, że efekt jest wart zachodu.

0 0 votes
Jak oceniesz wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments