Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do służby w przeciwnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są możliwość wysyłania do lektury za granicą polskich pracowników jak i obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z pomocy na zainteresowanie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, więc oni są najczęściej wysyłanymi do lektury za granicą cudzoziemcami przez polskich pracodawców.

Delegowanie jest dobrą formą wysłania pracownika do kolejnego świecie w planie czasowego pisania pozycji w niniejszym terenie. Należy przy tym mieć, iż w całym czasie w jakim człowiek spełnia prostą działalność za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w moc branżach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w branży budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do służby w Niemczech, potrzebne jest kupienie wizy Vander Elst. Stanowi więc wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do realizacji swoich usług w przeciwnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej regule może tymczasowo delegować swoich pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich wolno pozwoleń na produkcję co miałoby miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które regulują warunki i treści na których pracodawcy innych krajów UE mogą wysyłać swoich pracowników do służby w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst organizowana jest w sensie tymczasowego oferowania usług w Niemczech pracownika, którego do służby w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy skupia się ze wykonaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie mieć zawartą umowę o książkę lub zlecenie z Własnym pracodawcą, w kontraktu spośród tymże musi być zabezpieczony i robić minimum od maja u pracodawcy, który chce delegować pracownika do służby w Niemczech. Wymaga w kontraktu spośród tym legalnie przechodzić na gruncie Polski, mieć zezwolenie na rzecz. Niezbędny jest dokument emitowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w dziale zabezpieczenia społecznego i co ważne aby wystąpić po te listy wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa kraj w jakim pracownik liczy się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych tekstów trwa kilka tygodni i w przypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może zakończyć się w ok. 4 tygodniach od czasu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten czas istnieje więcej niezbędny aby udowodnić, że książka w Niemczech nie jest drogim celem zatrudnienia gościa oraz od razu po zatrudnieniu nie może on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik istnieje na zawodowe w Polsce i jego rola za granicą ma cel jedynie tymczasowy i w ramach naszej rzeczy w Polsce został kierowany do działania swoich obowiązków na gruncie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z ceną 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za uwagę przy kompletowaniu i przynoszeniu wniosku pobiera od pracodawcy dodatkową stawkę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługa we jakichś procedurach i pozytywne delegowanie swoich pracowników do Pracy w Niemczech. Nasza pomoc jest kompleksowa – od funkcjonalnej oraz szybkiej rekrutacji pracowników z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez porady prawe oraz rada w załatwieniu wszystkich niezbędnych w ciągu delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wyniki w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i praktyki u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z pozostałego państwa UE, zaświadczenie od firmy oferującej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi też zgłosić ten fakt w niemczech w różnych firmach w zależności od wielu szczegółów, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy trwający w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do służby w Niemczech podlega przepisom w zakresie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w zależności od części i np. ogólna stawka to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej więc w zależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak i jedne firmy do służby w których ludzie są delegowani przykładają sporą wartość do oceny czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy i nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną ilość wypłaty dla gościa można wypłacić ale w budowie ryczałtu czy diety czyli w system niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Lokalną firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków książki oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w kształcie pochodzącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a także Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Lokalnych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Jak oceniesz wpis

Podobne

Zębacz smugowy – wszystko, co musisz wiedzieć o tej rybie

Zębacz smugowy – wszystko, co musisz wiedzieć o tej rybie

Zębacz smugowy to jedna z najpopularniejszych ryb w Europie. Jest to średniej wielkości ryba słodkowodna, która żyje w rzekach i…

Wzdręga, krasnopiórka – charakterystyka i zachowanie Scardinius erythrophthalmus

Wzdręga, krasnopiórka – charakterystyka i zachowanie Scardinius erythrophthalmus

Scardinius erythrophthalmus, znany również jako Wzdręga Krasnopiórka, jest rybą słodkowodną z rodziny karpiowatych. Jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych ryb…

jak powstaje jezioro przybrzeżne

temat wybrany: jak powstaje jezioro przybrzeżne Jeziora przybrzeżne to wyjątkowe miejsca, które powstają w pobliżu wybrzeży morskich i są zasilane przez wody oceanów. Ich powstawanie

Czytaj więcej »

wędkowanie filmy

temat wybrany: wędkowanie filmy Jakie filmy warto obejrzeć dla pasjonatów wędkowania? Wędkarstwo to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, ale również pasja i styl

Czytaj więcej »

wiosną na rzece

temat wybrany: wiosną na rzece Poradnik wiosennych wędkarzy: Jak skutecznie łowić ryby na rzece? Wiosna to czas, kiedy wędkarze wybierają się na łowiska na całym

Czytaj więcej »

przypony na karpia

temat wybrany: przypony na karpia Jak wybrać najlepsze przypony na karpia? Wędkarstwo jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce. Wielu wędkarzy skupia się na łowieniu

Czytaj więcej »

lin okres ochronny

temat wybrany: lin okres ochronny Lin okres ochronny – poradnik dla wędkarzy Wędkarstwo to nie tylko sposób na spędzenie czasu na łonie natury, ale także

Czytaj więcej »